Montaż fototapety

Szczegółowa instrukcja montażu 

 

Przed tapetowaniem

1. Przygotuj ścianę, na której zamierzasz naklejać fototapetę. Sprawdź, czy powierzchnia ściany jest czysta, sucha i odtłuszczona. Pamiętaj aby dokładnie oczyścić ścianę z resztek starej tapety lub farby.

2. Jeśli w ścianie są głębokie ubytki, wypełnij je przed nałożeniem fototapety. 

3. Jeśli farba na którą nakładasz fototapetę jest mocno kontrastująca, warto zastosować jasny podkład, który zneutralizuje kolory. 

4. Rozłóż pasy fototapety we właściwej kolejności oraz upewnij się czy krawędzie do siebie pasują. W razie problemów skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta: biuro@tapetownia.com

5. W przypadku fototapety flizelinowej przygotuj klej dołączony do fototapety, zgodnie w instrukcją na opakowaniu. ( Na 1 litr wody przypada 66g kleju. Do Twojego wydruku dostarczona jest odmierzona ilość kleju, który należy przygotować w proporcjonalnie odpowiedniej ilości wody) 

Montaż fototapety samoprzylepnej

1. Po sprawdzeniu, czy krawędzie pasów fototapety do siebie pasują oraz po rozłożeniu elementów w odpowiedniej kolejności, przy użyciu linijki oraz poziomicy zaznacz linie łączenia pasów fototapety, wzdłuż których będziesz naklejać pasy. 

2. Przygotuj pierwszy pas fototapety. Upewnij się gdzie jest góra i że to pierwszy element. 

3. Odklej z fototapety papier, który jest przyklejony do części samoprzylepnej i przyłóż tapetę do ściany. 

4. Przy pomocy rakli oklejonej flizeliną wygładź powierzchnie fototapety usuwając nierówności i pęcherzyki powietrza. (Pamiętaj, aby robić to bardzo delikatnie, tak aby nie uszkodzić wydruku!) 

5. Powtarzaj czynność z pozostałymi pasami fototapety. 

Montaż fototapety flizelinowej

1. Przy użyciu poziomicy oraz linijki na ścianie zaznacz linie łączenia pasów fototapet, wzdłuż których będziesz naklejać pasy tapety. 

2. Powierzchnię ściany przeznaczoną pod pierwszy pas fototapety posmaruj klejem. Możesz nanieść klej na większy obszar niż szerokość pasa. Pamiętaj, aby warstwa kleju nie była zbyt gruba a konsystencja jednolita. 

3. Przygotuj pierwszy pas fototapety. Upewnij się gdzie jest góra i że to pierwszy element. Zroluj go wzorem do środka lub złóż wpół, w taki sposób aby nie pobrudzić wzoru klejem. 

4. Na pokryty klejem fragment ściany przyłóż górną część pasa w wyznaczone miejsce i wysokość. Delikatnie rozwijaj pas, przyklejając go po całej długości. 

5. Sprawdź czy pas jest równo przyklejony. Jeśli nie, możesz go delikatnie przesunąć w odpowiednie miejsce. 

6. Przy pomocy rakli oklejonej flizeliną wygładź powierzchnie fototapety usuwając nierówności i pęcherzyki powietrza. (Pamiętaj, aby robić to bardzo delikatnie, tak aby nie uszkodzić wydruku!) 

7. Powtarzaj ten krok z każdym kolejnym elementem fototapety. 

8. Zwróć uwagę, czy krawędzie między pasami są równo dopasowane. 

9. Nadmiar kleju usuń przy pomocy delikatnie zwilżonej gąbeczki. Pamiętaj, żeby nie była zbyt sucha i twarda, aby nie uszkodzić wydruku. Nie pocieraj zbyt mocno. 

 10. Po zakończeniu wyklejania fototapety, przy pomocy ostrego nożyka odetnij nadmiarowe części. Użycie tępego noża może spowodować naderwanie fototapety. 

11. Pamiętaj, aby w świeżo tapetowanym pomieszczeniu utrzymywać temperaturę powyżej 10 stopni oraz stały dopływ powietrza.